شلاق زدن پنج نفر در برابر دیدگان مردم کرمانشاه به دلیل روزه‌خواری

به‌گفته معاون دادستان کرمانشاه پنج نفر از شهروندان این شهر به‌دلیل آن‌چه «روزه‌خواری» عنوان شد در برابر دیدگان مردم شلاق خوردند.

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، علی‌اشرف کرمی، معاون دادستان و سرپرست اجرای احکام دادگستری استان کرمانشاه با اعلام این خبر، گفت: «این پنج نفر که در ملاءعام اقدام به روزه‌خواری کرده بودند، حکم شلاق در مورد آن‌ها و در چهار نقطه از شهر کرمانشاه اجرا شد.»

نام این افراد اعلام نشد اما به‌گفته علی‌اشرف کرمی حکم شلاق دو نفر از آن‌ها در چهارراه نوبهار، یک نفر در میدان آزادی، یک نفر در میدان فردوسی و یک نفر در چهارراه مطهری مسکن اجرا شد.

Read more...

تروریست‌های عراق به مواد رادیواکتیو دست یافتند

 دولت عراق اعلام کرد که اسلام‌گرایان افراطی به بخشی از مواد رادیواکتیو این کشور دست یافته‌اند. چندروز پیش نیز دولت عراق اعلام کرده بود که گروه‌های تروریستی مسلح به یک انبار مهمات شیمیایی این کشور دست یافته‌اند.

بنا به گزارش دویچوله فارسی، دولت عراق در نامه‌ای که به سازمان ملل متحد نوشته خاطر نشان کرده است که اسلام‌گرایان افراطی داعش (دولت اسلامی عراق و شام) به مواد رادیواکتیوی که در دانشگاه موصل در شمال این کشور برای امور تحقیقی مورد استفاده قرار می‌گرفت، دست یافته‌اند.

گفته می‌شود مقدار مواد رادیواکتیوی که به دست تروریست‌ها افتاده ۴ کیلوگرم است. دولت عراق در نامه خود به سازمان ملل متحد از این سازمان جهانی طلب کمک کرده و خواستار پس گرفتن این مواد از تروریست‌ها شده است.

Read more...

فرار ده‌ها دختر نیجریه‌‌ای از اسارت جهادگرایان بوکو حرام

حدود ٦٣ دختر دبیرستانی توانستند از اسارت گروه افراطی "بوکو حرام" نجات یابند. این دختران با استفاده از غیبت محافظان خود موفق به فرار شدند.

بنا به گزارش دویچوله فارسی، ستیزه‌جویان این گروه مسلح در روزهای گذشته درگیر نبردهای شدیدی با ارتش نیجریه بودند. این درگیری ها آنها را مجبور به ترک مخفیگاه ها کرده و فرصتی برای این دختر را برای فرار ایجاد کرد.گروه اسلامگرا و تندروی "بوکو حرام" در نیجریه مسئول کشتار و بمب گذاری های فراوانی هستند و چند ماه پیش ٢٧٦ دختر مدرسه ای را بودند که هنوز از سرنوشت ٢١٦ تن از این دختران اطلاعی در دست نیست.

Read more...

خرافه گرایی مسیحیت: واتیکان اتحادیه "خارج کنندگان ارواح خبیث و شیاطین" را به رسمیت شناخت

بنا به گزارش کانون اگنوستیک ها و آتئیست های ایران، واتیکان رسما اتحادیه بین‌المللی خارج کنندگان ارواح خبیث و شیاطین را به رسمیت شناخته است. 

این اتحادیه شامل ۲۵۰ کشیش است که در سی کشور فعالیت می‌کنند. کار کشیشان عضو این اتحادیه همانطور که از نامش پیداست "نجات دادن گرفتاران ارواح خبیث و شیاطین" است.

روزنامه اوسرواتوره رومانو نوشت که دفتر حفظ اصول و مقررات مذهبی واتیکان این گروه را با توجه به قوانین کلیسا به رسمیت شناخته است.

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان بیش از پاپ بندیکت شانزدهم و پاپ ژان پل دوم رهبران سابق کلیسای کاتولیک در باره شیطان سخن می‌گوید.

Read more...

قتل زنی تن فروش در انگلیس بخاطر کار در نزدیکی یک مسجد

به گزارش روزنامه بریتانیایی دیلی میل، یک مرد مسلمان که زنی تن فروش از کشور رومانی که اتفاقن باردار هم بوده را بخاطر کار در نزدیکی یک مسجد با چاقو کشت، روز جمعه ٢٧ ژوئن در بریتانیا به ٢٩ سال زندان محکوم شد.

 قتل که فاروق شاه نام دارد و ٢١ سن، چاقو را در سینه ماریانا پوپا که در کنار خیابان ایستاده بود فرو کرده و با دوچرخه فرار می کند.

خانم پوپا ٢٤ ساله، وقتی در شهر ایلفورد استان اسکس بریتانیا به قتل رسید، فقط ٣ هفته بود که برای کار به بریتانیا رفته بود تا درآمدی برای خانواده اش کسب کند.

Read more...

تسخیر بزرگترین پالایشگاه نفتی عراق توسط داعش

تروریست های «دولت اسلامی عراق و شام» (داعش) همچنان به سوی بغداد پیشروی می‌کنند.

بنا به گزارش‌های منتشرشده آن‌ها بزرگترین پالایشگاه نفتی عراق را تسخیر کرده‌اند.

شبکه خبری سی‌ان‌ان آمریکا گزارش داد شورشیان «داعش» بزرگترین پالایشگاه نفتی عراق در «بیجی» واقع در استان صلاح‌الدین را تصرف کرده‌اند. تسخیر این پالایشگاه در ۲۰۰ کیلومتری شمال بغداد یک پیروزی استراتژیک برای اسلامگرایان «داعش» به‌شمار می‌رود چرا که در «بیجی» به جز پالایش نفت، سوخت بسیاری از جایگاه‌های سوخت کشور تأمین می‌شود و نیروگاه برق آن برق بغداد را عرضه می‌کند.

دولت نوری مالکی اما این خبر را تکذیب می‌کند. تلویزیون دولتی گفت ارتش مقاومت می‌کند و همچنان بخش‌هایی از کنترل این پالایشگاه را که به مدت ۱۰ روز در محاصره پیکارجویان «داعش» است، در دست دارد.

Read more...

خداناباور نیجریه‌ای را به زور در کلینیک روانی بستری کردند

 

به نقل از دویچوله فارسی، در نیجریه یک مرد را به‌ اجبار در کلینیک بیماری‌های روانی بستری و منزوی کرده و به او دارو خورانده‌اند.

به گفته "اتحادیه بین‌المللی اخلاق و دوستی"، این مرد بیمار نیست، بلکه تنها خداناباور (آتئیست) است.

کانو چهارمین شهر بزرگ نیجریه و واقع در استانی به همین نام است. در این شهر حدود ۲ میلیون و چهارصد هزار نفر زندگی می‌کنند که بیشتر آنان سنی‌مذهب هستند. از سال ۲۰۰۰ تا کنون در این استان قوانین شریعت اسلام جاری است.

شمار مسیحیان در کانو کم است، چه برسد به کسانی که به وجود خدا باور ندارند و باصطلاح "آتئیست" یا "خداناباور" هستند.

Read more...