آمریکا: ویدیوی بریدن سر خبرنگار آمریکایی صحت دارد

بنا به گزارش بی بی سی، شورای امنیت ملی آمریکا تایید کرده که ویدیوی منتشر شده از سر بریدن خبرنگار آمریکایی توسط گروه تروریستی دولت اسلامی (داعش سابق) صحت دارد.

فرانسه می‌گوید پنج کشور عضو دایمی شورای امنیت و کشورهای منطقه از جمله ایران، باید به .مبارزه علیه نیروهای دولت اسلامی بپیوندند

فرد سربریده شده "جیمز فولی" خبرنگار آزاد آمریکایی بود که در سال ۲۰۱۲ در سوریه ربوده شد. تروریست های داعش اعلام کرده که آقای فولی را به تلافی حملات هوایی اخیر آمریکا به مواضعشان در عراق کشته است.

مادر این خبرنگار در فیسبوک نوشته او به پسرش افتخار می‌کند: "او زندگی خودش را وقف شناساندن رنج مردم سوریه به مردم دنیا کرد."

کاخ سفید گفته در صورتی که این تصاویر واقعی باشند، آمریکا "از این قتل وحشیانه" منزجر می‌شود.

خبرنگار دوم

در ویدیوی منتشر شده، که عنوان "یک پیام به آمریکا" را دارد، آقای فولی در لباسی نارنجی، در کنار مردی سیاهپوش و مسلح در جایی که شبیه صحراست، زانو زده است. مردی که بعنوان جیمز فولی ابراز هویت شده پیامی به خانواده‌اش می‌دهد و مرگ نزدیک خودش را به بمباران‌ مواضع گروه "دولت اسلامی" در عراق توسط آمریکا ارتباط می‌دهد.

تروریست های داعش در سوریه و عراق از طریق قتل شیعیان و غیر مسلمانان، در میان مردم رعب و وحشت ایجاد کرده و مناطق گسترده ای را تحت کنترل خود در آورده است.

بعد مرد مسلح که صورتش را هم پوشانده و انگلیسی را با لهجه بریتانیایی صحبت می‌کند، خود را عضو گروه دولت اسلامی معرفی می‌کند و می‌گوید مرگ این روزنامه‌نگار به دلیل حملات هوایی آمریکا علیه مواضع آن گروه است. بریتانیایی بودن قاتل شک بزرگی بر دولتمردان انگلیس ایجاد کرده و آنها را به شدت از خطر بلقوه نفوذ گروه تروریستی داعش در اروپا و امریکا ترسانده است.

او با توصیف آقای فولی بعنوان یک شهروند آمریکا می‌گوید: "به عنوان یک حکومت، شما در خط مقدم تهاجم علیه دولت اسلامی هستید."

بعد از صحبت فرد مسلح، پیش از آنکه ویدیو سیاه شود، او شروع به بریدن گردن اسیر خود می‌کند.

در پایان این ویدیو، فرد دیگری نشان داده می‌شود که بعنوان استیون ساتوف، گزارشگر آمریکایی، معرفی می‌شود. شبه‌نظامیان هشدار می‌دهند که او هم می‌تواند سرنوشت مشابهی داشته باشد که به حرکات بعدی باراک اوباما وابسته است. آقای ساتوف حدود یکسال پیش در سوریه، نزدیک مرز ترکیه ربوده شده بود.

آمریکا اخیرا مواضع گروه دولت اسلامی را در شمال عراق هدف قرار داده و به دولت عراقی و پیکارجویان کرد برای بازپس گیری این مناطق از دست شورشیان کمک کرده است.

Tags: #RegionalReport

Accreditations

Visit AAI on Social Networks

facebook twitter myspace youtube googleplus atheist-nexus-community atheist-nexus-community atheist-nexus-community

Join AAI

aai-logo
 
AAI is a non-profit international organization registered in California, USA as a 501(c)(3) US corporation. We survive on your donations and support. Click here to VOLUNTEER your time or click here to DONATE to Atheist Alliance International.