اروپا مرکز تامین نیروی انسانی دولت اسلامی

 

 

 

به تخمین کمیسیون اتحادیه اروپا، بیش از ۲۰۰۰ نفر از این اتحادیه در میان تروریست‌های "دولت اسلامی" در سوریه و عراق هستند. کارشناسان امنیتی می‌گویند آن‌ها از مسیر ترکیه خود را به مناطق تحت سلطه این گروه می‌رسانند.

در گزارشی در «تاگس شاو» آمده است که طرفداران گروه «دولت اسلامی» در بروکسل، لاهه یا لندن، پرچم‌های سیاه خود را در بسیاری از شهرهای اروپا به نمایش می‌گذارند.

 

بنا به گزارش دویچوله فارسی، سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا در پاسخ به این سوال که چه تعداد افراد خود را اروپا به گروه «دولت اسلامی» می‌رسانند، گفت: «ما قطعا بیش از ۲۰۰۰ نفر تخمین می‌زنیم.» به گفته او این افراد در سوریه و عراق آموزش نظامی می‌بینند، در خدمت «دولت اسلامی» قرار می‌گیرند و زمانی نیز به اروپا بازمی‌گردند.

سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا تاکید می‌کند که این خطر بزرگی برای اروپاست. به گزارش دولت بلژیک تنها ۳۸۵ نفر در حال حاضر از این کشور در سوریه می‌جنگند که بیشترشان از هنگام اعلام «دولت اسلامی» به آنجا رفته‌اند. خیلی از آن‌ها بنا بر اطلاعات دولت بلژیک اهل بروکسل و انتورپن (یک شهر ساحلی بلژیک) هستند.

«شریعت برای بلژیک»

«میزان بیکاری و فقر و جرم و جنایت در میان جوانان بروکسل بالاست. چشم‌اندازی برای آینده ندارند» این را آنگم چونداری می‌گوید. یکی از مبلغان اسلام افراطی در بروکسل که از سردسته‌‌های جنبش «شریعت برای بلژیک» است. او شعار می‌دهد: «اعتیاد به قمار، مواد مخدر و الکل و روسپیگری در سراسر اروپا بیداد می‌کند» و خواهان یک جایگزین می‌شود. بسیاری از طرفدارانش «دولت اسلامی» را این «جایگزین» می‌دانند و حاضرند برای این «دولت» بجنگند.

از استانبول به سوریه

در ادامه گزارش «تاگس شاو» آمده است: سخنان مبلغانی که در حقیقت نفرت را تبلیغ می‌کنند، در میان بخشی از جوانان در اروپا خریدار دارد. به عنوان مثال در میان جوانان محله فقیرنشین شیلدرویک در شهر لاهه در هلند. آن‌ها در آنجا در تظاهرات خود به راحتی برای جنگ با آمریکا و یهودیان تبلیغ می‌کنند. اکنون نزدیک به ۱۴۰ هلندی در میان صفوف «دولت اسلامی» در عراق و سوریه هستند. بیشتر کسانی که می‌خواهند به «دولت اسلامی» بپیوندند، به ترکیه پرواز می‌کنند و به محله فاتح در شهر استانبول می‌روند. کارشناسان امنیتی اروپا به اطلاعاتی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد در دفتری که در این محله که در اصل کارچاق کن «دولت اسلامی» است، به آن‌ها مبلغ ۴۰۰ دلار برای شروع کار و مدارکی برای عبور از مرز داده می‌شود. برخی از آن‌ها افرادی هستند که ظاهرا کاری عادی دارند و به «مرخصی سالانه» می‌روند.

در کمپ‌های آموزشی «دولت اسلامی» از این مردان جوان افرادی ساخته می‌شود به مراتب افراطی‌تر از قبل و آماده برای جنگ. خیلی‌از آن‌ها سعی می‌کنند بعد از یک دوره قرار گرفتن در صفوف تروریست‌ها، دوباره به اروپا بازگردند. این بازگشت تهدیدی برای اروپاست. در میان این افراد کسانی هستند که قادرند دست به عملیات انتحاری بزنند.

 

 

 

Tags: #RegionalReport

Accreditations

Visit AAI on Social Networks

facebook twitter myspace youtube googleplus atheist-nexus-community atheist-nexus-community atheist-nexus-community

Join AAI

aai-logo
 
AAI is a non-profit international organization registered in California, USA as a 501(c)(3) US corporation. We survive on your donations and support. Click here to VOLUNTEER your time or click here to DONATE to Atheist Alliance International.