الشباب ده‌ها نفر را در حین تماشای مسابقات جام جهانی کشتند

kinia2

اسلام‌گرایان افراطی گروه «الشباب»، با حمله به کسانی که شب یک‌شنبه گذشته، در یک شهر ساحلی در کنیا مشغول تماشای مسابقات جام جهانی فوتبال بودند، دست‌کم ۵۰ نفر از آنها را در برابر چشم دیگران کشتند.

بنا به گزارش خبرگزاری «رویترز» روز سه‌شنبه هفدهم ژوئن، گروه الشباب حمله شبانه به شهر «م‌په‌که‌تونی» در کنیا را به دلیل فرستادن نیروی نظامی از سوی آن کشور به سومالی اعلام کرده است.

بنابه این گزارش گروه الشباب هم‌چنین نایروبی را متهم به کشتن یک چهره اسلامی کرده‌، که البته کنیا این اتهام را رد کرده است.

 

این حمله پس از حمله این گروه تروریستی به مرکز خریدی در کنیا بزرگ‌ترین و خونین‌ترین به شمار می‌رود، عمده ان باختگان افراد غیرنظامی بودند که مشغول تماشای بازی‌های فوتبال جام جهانی در برزیل بودند.

الشباب گفته است «از این پس کنیا منطقه جنگی است و هر جهانگردی که از آن دیدن کند خود را به خطر انداخته است».

بنا به گزارش شاهدان عینی تروریست های الشباب کسانی را که به سوالات شرعی پاسخ درست نمی دادند یا اینکه توانایی سخن گفتن به زبان سومالیایی را نداشته اند را در جا کشته اند.

«رویترز» نیز از قول یکی از شاهدان که از حمله جان به در برده، می‌گوید «شمار مهاجمان خیلی زیاد بود و همه آنها مسلح بودند. آنها وارد سالن ویدیو (محل تماشای بازی‌های جام جهانی) شدند و ما را یک‌سره به گلوله بستند».

 

 

Tags: #RegionalReport

Accreditations

Visit AAI on Social Networks

facebook twitter myspace youtube googleplus atheist-nexus-community atheist-nexus-community atheist-nexus-community

Join AAI

aai-logo
 
AAI is a non-profit international organization registered in California, USA as a 501(c)(3) US corporation. We survive on your donations and support. Click here to VOLUNTEER your time or click here to DONATE to Atheist Alliance International.