بی‌جی‌پی در قدرت؛ نگرانی صادرکنندگان گوشت در هند

هندوها حدود هشتاد درصد جمعیت میلیاردی هند را تشکیل می‌دهند.

به همین دلیل شاید عجیب نباشد که مکانهایی برای حفاظت و پناه دادن به گاوهای سرگردان و یا پیر و از کار افتاده در این کشور وجود داشته باشد.

جایی که زائران هندو که گاو برای آنها مقدس است از آنها مراقبت می‌کنند.

جگرتی بارادواج که یک خانه‌دار ۴۰ ساله هندو است می‌گوید: "ما هندوها عقیده داریم که روح هزاران خدای هندو در گاوها زندگی می‌کنند و به همین دلیل هم ما در روزهای مقدس به آنها غذا می‌دهیم؛ چطور می‌شود که کسی اصلا در فکر کشتن گاوها و بدست آوردن منافع اقتصادی باشد."

هند در کل هنوز کشوری است که مصرف گوشت بویژه گوشت گاو و گاومیش در آن هنوز بسیار کمک است و براساس گزارشها مصرف سرانه آن حدود ۲ کیلوگرم است. اما این میزان در آمریکا حدود ۴۴ گیلوگرم است.

 

با توجه به اینکه نصف کل جمعیت گاومیشهای جهان در هند است، صنعت صادرات گوشت گاومیش برای این کشور، درآمدی میلیاردی است.

اما در این چهارچوب، اظهارات نارندرا مودی، نخست وزیر تازه هند، چند ماه پیش و در یک گردهمایی انتخاباتی در ایالت بیهار نگرانیهایی را دامن زد.

او در این گردهمایی با انتقاد از دولت وقت کنگره گفت که دولت کنگره در دهلی نو حاضر به دادن یارانه به کشاورزان و یا دامداران و گاوداریها نیست اما اگر کسی بخواهد گاوها را بکشد و یا رود (شیر) گاوها را خشک کند و غسالخانه باز کند به آنها سوبسید می‌دهد.

اگرچه بین گاو و گاومیش از نظر مذهبی تفاوت است اما در کل هندوهای معتقد با کشتن آنها و بویژه منفعت اقتصادی از فروششان مخالف هستند.

نخست وزیر تازه هند مشهور است به حمایت از صنایع و بازرگانان و حضور او در انتخابات و پیروزیش با استقبال بخش صنعت و تجارت روبرو شده است.

در همین رابطه به گفته خبرنگاران باید دید وی تا چه حد به اظهاراتی مانند آنچه در ایالت بیهار گفته است پایبند خواهد بود. اعمال محدودیت برای صادرات گوشت بالقوه می‌تواند میلیاردها دلار به کشور صدمه بزند.

Source: BBC Persian

Tags: #RegionalReport

Accreditations

Visit AAI on Social Networks

facebook twitter myspace youtube googleplus atheist-nexus-community atheist-nexus-community atheist-nexus-community

Join AAI

aai-logo
 
AAI is a non-profit international organization registered in California, USA as a 501(c)(3) US corporation. We survive on your donations and support. Click here to VOLUNTEER your time or click here to DONATE to Atheist Alliance International.