داعشی ها در آلمان

به گزارش دویچوله، میان ایزدی‌ها و طرفداران تروریست‌های داعش در شهر هرفورت آلمان درگیری سختی رخ داد که به مجروح شدن دو نفر به ضرب چاقو و دستگیری ۶ نفر دیگر انجامید و باعث شد صدها پلیس برای جلوگیری از ادامه خشونت وارد عمل شوند.

ماجرا از پلاکاردی که صاحب یک ساندویچ‌فروشی نصب کرده بود، آغاز شد. این ساندویچ فروش فراخوانی برای تظاهرات علیه گروه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش) که اخیرا با اشغال شهر شنگال در عراق که اکثر ساکنینش کردهای ایزدی هستند، نصب کرده بود. که طرفداران داعش به این ساندویچ فروشی حمله کردند و در نتیجه صاحب ۳۱ ساله مغازه و دانش‌‌آموز ۱۶ ساله‌ای که او هم ایزدی است، بر اثر ضربات چاقو به بیمارستان منتقل شدند.

 

با حمله طرفداران تروریست های داعش به این ساندویچ‌فروشی، ۳۰۰ تن از ایزدیان به کمک صاحب مغازه آمدند و علیه سلفی‌ها و حوادثی که در عراق و سوریه رخ داده است، تظاهرات کردند.

درگیری زمانی ابعاد وسیع‌تری به خود گرفت که گروهی نقابدار که به چوب و چماق مجهز بودند، به رهگذران حمله کردند. صدها پلیس از شهرهای مختلف از جمله بوخوم و دورتموند به کمک نیروی پلیس شهر هرفورد آمدند تا موفق به جدا کردن گرو‌ه‌های درگیر شوند.

سخنگوی پلیس گفته است که نیروهای انتظامی در طول شب نیز برای حفظ آرامش شهر در خیابان‌ها حضور داشتند اما دیگر درگیری رخ نداد.

پلیس شش نفر را دستگیر کرد. این مردان که بین ۲۰ تا ۲۶ سال دارند، به دلیل سوء‌ سابقه برای پلیس شناخته‌شده هستند. آن‌ها عمدتا چچن تبارند و از شهرهای هرفورد، هایدنهاوزن و هامبورگ آمده بودند.

همچنین به گزارش این خبرگزاری، سیلویو ک.، یک شهروند آلمانی که به گروه‌های جهادی در سوریه پیوسته بود، خواستار حمله «رزمندگان الله» به «کفار» در آلمان شد.

سیلویو ک. اکنون در سوریه عضو داعش، گروه جهادی تندرویی است که اخیراً نام خود را به «دولت اسلامی» تغییر داده و خلافت خودخوانده‌ای در عراق و سوریه تاسیس کرده است. وی در ویدئویی که جدیداً در یوتیوب منتشر کرده، ترانه‌هایی در مدح دولت اسلامی می‌خواند.

این شیوه تبلیغات جدید داعش برای یافتن هوادار در کشورهای مختلف اروپایی است که این گروه نام آن را «مجاتوئیت» (mujatweet)، احتمالاً به معنای «پیام توییتی مجاهدان» گذاشته است.

سیلویو ک. همچنین در نامه‌ای به هواداران مخاطب خود در آلمان از آنها خواسته تا علیه «کفار» در آلمان دست به حمله‌ای بزنند «که هرگز فراموش‌شان نشود.»

 

Tags: #RegionalReport

Accreditations

Visit AAI on Social Networks

facebook twitter myspace youtube googleplus atheist-nexus-community atheist-nexus-community atheist-nexus-community

Join AAI

aai-logo
 
AAI is a non-profit international organization registered in California, USA as a 501(c)(3) US corporation. We survive on your donations and support. Click here to VOLUNTEER your time or click here to DONATE to Atheist Alliance International.