قتل عام فرقه ای و نسل کشی داعش در شهرهای موصل و تکریت عراق

اعضا و هواداران گروه تروریستی داعش (دلت اسلامی عراق و شام) عکس‌ها و فیلم‌هایی منتشر کرده‌اند و براساس متن کوتاه منتشر شده در تویتر داعش، این گروه اسلامگرای افراطی ۱۷۰۰ تن از ۲۵۰۰ ارتشی اسیر شده در شهر تکریت را رافضی تشخیص داده و اعدام کرده است.

داعش مسلمانان شیعه را رافضی٫ یعنی کسانی که رای صحابه پیامبر را در بیعت با ابوبکر و عمر نپذیرفتند دانسته و آنها را غیرمسلمان و کافر می شناسد و مستحق مرگ.

با اینکه آنها مدعی شده اند که سربازان شیعه ارتش عراق را اعدام کرده اند، اما در عکس های منتشر شده هیچکس از اسیران و کشتگان لباس نظامی به تن ندارند و به نظر می رسد که یک قتل عام فرقه ای در موصل عراق به راه افتاده است.

در این تصاویر ده‌ها نفر که دستانشان از پشت بسته شده به صف می‌شوند، روی زمین دراز می‌کشند و پیکارجویان داعش آنان را به گلوله می‌بندند و "اعدام" می‌کنند.

ژنرال قاسم موسوی، از سخنگویان ارتش عراق، این تصاویر را مستند دانسته و گفته است این عکس‌ها فاجعه ای که در استان صلاح‌الدین در حال رخ دادن است را نشان می‌دهند.

سازمان ملل متحد پیشتر گفته بود بر اساس اطلاعات موثق داعش بسیاری از اسرا را طی محاکمه هایی چند دقیقه ای به جوخه های اعدام سپرده است.

داعش در توییت دیگری اعلام کرده ۴۵۰۰ عضو ارتش عراق و به گفته این گروه صفوی " شیعه" را به اسارت گرفته است.

Tags: #RegionalReport

Accreditations

Visit AAI on Social Networks

facebook twitter myspace youtube googleplus atheist-nexus-community atheist-nexus-community atheist-nexus-community

Join AAI

aai-logo
 
AAI is a non-profit international organization registered in California, USA as a 501(c)(3) US corporation. We survive on your donations and support. Click here to VOLUNTEER your time or click here to DONATE to Atheist Alliance International.